net4you

lost 1.série

124-Exodus 2

124

Premiéra:EN25.5.2005  CZ4.3.2007

                                            Popis:

 

Tento díl má oproti jiným dvojnásobnou délku. Občas se můžete setkat také s dílem číslo (1)-25, který je oddelěnou druhou polovinou tohoto.

Zatímco na pláži probíhá velké balení a všichni se prozatím stěhují do jeskyně, pětice lidí u „Černé skály“ nevěří svým očím. Uprostřed džungle se nachází vrak lodi, několik století staré, který tam zřejmě byl odmrštěn obrovskou vlnou tsunami. Uvnitř lidé skutečně naleznou dynamit a také několik mrtvol otroků. Jednalo se zřejmě o loď, která mířila k nějakému dolu.

Ze skupiny lidí najednou zmizela Rousseau, nikdo neví kam. Artz, který se prohlašuje za odborníka na dynamit, získává hlavní roli a snaží se všechny ostatní poučit, jak nebezpečná manipulace s dynamitem je. Opatrně s ním zachází a snaží se zabalit do mokrého hadru, ale v tu chvíli výbušnina exploduje a Artz je rozmetán na kousky.

Výprava na voru zatím úspěšně pokračuje, jediná nepříjemnost se vyskytne, když přijdou na chvíli o kormidlo, naštěstí díky Sawyerově rychlému zásahu se ho podaří znovu získat a zpět na vor upevnit. Plavba potom pokračuje během dne bez problémů.

Na pláží zatím došlo k šokující události. Dítě Claire, která dostalo jméno Aaron, zmizelo! A protože o něj od první chvíle projevovala až nezdravý zájem Rousseau, mají Sayid a Charlie jasno, kam se vydat. Sbalí si pár nejnutnějších věcí a vydávají se směrem k místu, odkud vychází černý kouř.

Jack, Kate, Hurley a Locke opatrně nakládají dynamit do batohů a míří směrem k poklopu. Jsou však přepadeni neznámým monstrem, Locke je za nohu tažen do podivné díry. Jack rychle zareaguje a když už to vypadá, že Locke bude do díry zcela vtažen, Jack hodí do díry dynamit a Locka tím osvobodí. Z díry vyjde jen malý obláček černého kouře, který podivným způsobem zmizí.

Charlie a Sayid jsou na cestě k černému kouři, Charlie pokračuje i přestože byl zraněn na hlavě. Když dorazí k místu, odkud kouř vychází, nachází jen velký oheň zapálený na pláží. Najednou se z džungle vynoří Rousseau a má Aarona, zdravého a živého v náručí. Sayid ji přesvědčí, aby se ho vzdala a v pořádku ho společně s Charliem doručí na pláž zpět ke Claire.

Na voru mezitím nastala noc. Rádiem je nedaleko zachycena loď, po menší hádce se tak Michael rozhodne vyslat jedinou výstražnou světlici, kterou mají. Když se menší člun objeví nedaleko, všichni se radují. Několik lidí na palubě cizí lodi ale neřekne ani slovo, naopak vytáhnou zbraně a postřelí Sawyera, zajmou Walta, zapálí vor a odplují. Michael a Jin se beznadějně drží ve vlnách.

Čtveřice s dynamitem konečně dorazí k poklopu. Když je vše připraveno, snaží se Hurley na poslední chvíli výbuchu zabránit – na poklopu spatřil „prokletá čísla“. Ale je pozdě, dynamit vybuchuje a poklop se konečně otevírá. Všichni se naklánějí dovnitř, touží spatří co je uvnitř…

Postava flashbacku:


V posledním ohlednutí uvidíme opět jednu z mnoha hádek Sun a Jina, tentokrát u letištního občerstvení, Jin zde také potká člověka, který mu vyhrožuje, pokud se nevrátí zpět do továrny otce Sun. Setkáme se také s Charliem, který noc předtím strávil s jinou feťačkou v hotelovém pokoji a pere se s ní o poslední dávku. Všichni se setkávají na letišti, aby společně nasedli do letadla společnosti Oceanic, let číslo 815. Poslední, kdo nasedá do letadla těsně před odletem je Hurley, který stihl odlet na poslední chvíli. Dnes musí být jeho šťastný den…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=iihtfs část.1

http://uploaded.to/?id=1i6gqc část.2

123-Exodus

 

123Premiéra:EN18.5.2005  CZ25.2.2007

 

                                          Popis:

Ostrované dostávají nečekanou návštěvu. Z ničeho nic se na pláži objeví Rousseau, která se strachem oznamuje, že „ti druzí“ přicházejí. Pomalu začne vyprávět, co se přesně stalo, když ona a její přátelé na ostrově ztroskotali a jak všichni postupně umírali. Vše prý začalo, když začal z jednoho místa na ostrově vycházet černý kouř. A stejný černý kouř se nyní objevuje nad horizontem.

Všichni okamžitě začnou pracovat na spuštění voru, který je téměř dokončen, zbývá ho jen dopravit do vody. Čtyři lidé na voru se teď stanou klíčem k záchraně, ale co ostatní, kam je skrýt? Locke má jasno – jediná možnost, kde ukrýt tak velké množství lidí, je pod poklopem. Jack, Locke, Sayid a nově také Hurley a Rousseau se vydávají k poklopu, aby se snažili vymyslet, jak ho otevřít. Když se Rousseau zmíní o výbušninách, které se nacházejí v odlehlé části džungle, je rozhodnuto o nové misi.

O svém úmyslu se podělí s ostatními na pláži, pro dynamit vyráží Jack, Locke, Rousseau, Kate a také Dr.Artz považujíc se za experta. Loučení s těmi, kdo odplouvají na voru, proběhne v rychlosti, času není nazbyt, Sayid předává Michaelovi rádio na vysílání spolu s dobitými bateriemi, pes Vincent Walt daruje do opatrování Shannon, Sun připraví pro Jina pár základních slovíček a Jack se dozví o svém otci, kterého Sawyer potkal v australském baru.

Zatímco vor vyplouvá na neznámou cestu, výprava za dynamitem se setkává v džungli se zvukem, který je strašil už první noc na ostrově. Odváží se jít dál a když je Rousseau dovede až na slíbené místo, kterému říká „Černá skála“, všichni s překvapením koukají na něco nečekaného…

Postava flashbacku:


Tentokrát se vrátíme ke všem hlavním hrdinům do doby těsně před odletem letadla. Vidíme Michaela a Walta, kterak se v hotelovém pokoji poprvé střetávají jako otec a syn. Jack se seznámí na letištním baru se sympatickou dívkou Ana-Lucia, Sawyer je zatčen a na policejní oddělení oficiálně vyhoštěn z Austrálie, Kate v doprovodu šerifa, který si užívá její zatčení a převoz, malý střet Shannon a Boone, ke kterému je nešťastně zneužit Sayid…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=pg9kgu

122-Zrozená k ůtěku

 

122Flashback: KATE
  Premiéra:EN11.5.2005  CZ18.2.2007

                                           Popis:

Stavba voru spěje do finále. Jeden z ostrovanů, Dr.Artz, ale díky své praxi profesora upozorňuje stavaře, že musí co nejdříve pokračovat, jinak je nastávající monzumové období odplaví zcela opačným směrem, než by si přáli. Na stavbě voru tak začnou pracovat téměř všichni, velký zájem být na voru má k překvapení všech také Kate. Jenže vor je obsazený (Michael, Walt, Jin a Sawyer), a tak se Kate snaží dostat Sawyerovo místo.

Locke mezitím zavede Jacka k místu, kde se nachází poklop a společně se snaží vymyslet, jak poklop otevřít. Jack se cítí dotčený, že o poklopu nevěděl dříve a také pochybuje, zda se otevřením poklopu něco vyřeší. Jejich debata je přerušena výkřiky z džungle, na pláží se totiž Michaelovi udělalo zle, když pil vodu z lahve.

Jack zjistí, že Michael byl úmyslně přiotráven, do lahve byl přimíchán slabý jed. Podezření okamžitě padne jednak na Kate, která se snaží dostat Sawyerovo místo a také na Walta, o kterém Locke ví, že se již jednou snažil znemožnit odplutí z ostrova. Walt to popírá a sdělí šokovanému Lockovi, aby se v žádném případě nepokoušel „otevřít tu věc“. Walt se zároveň přizná svému otci, že to byl on, kdo zapálil vor, ale nyní chce pomáhat a dostat se co nejdříve z ostrova.

Když se situaci ohledně podezření vyhrotí, Sawyer všem prozradí pravou (zločineckou) identitu Kate. Ta se okamžitě stává vyhnancem na ostrově, nikdo s ní nechce nic mít. V závěru se ovšem ukáže, kdo koho chtěl skutečně otrávit – jed připravila Sun, která se snažila svého manžela Jina udržet na ostrově. Byl to ovšem nápad Kate a věděl o tom i Jack, který na to přišel a Sun se mu přiznala, ale neví o tom, že to vymyslela Kate, takže jako jediný (mylně) věří, že s tím Kate neměla nic společného.

Postava flashbacku: KATE


Minulost Kate je stále zahalena záhadou. Jisté je, že se už od útlého věku musela potýkat se zákonem, neustále utíkala, měnila jméno i vzhled. Jediný, komu kdy věřila, je její dávná láska z dětství Tom, který nyní ovšem žije se svojí rodinou. Když se po letech setkají, zajedou společně na místo, kde si dříve hráli a kde zakopali svůj dávný poklad (včetně známého modelu letadélka). Ten jí také pomůže, když se Kate snaží navštívit svojí matku v nemocnici. Odhalí ji ale policie a Kate musí utíkat. Při zběsilém pronásledování sice uniká, její láska Tom ale za svojí pomoc zaplatí životem…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=3gx7j9

121-Širší dobro

 

121Flashback: SAYID
  Premiéra:EN4.5.2005  CZ11.2.2007

                                                   Popis:

Koná se pohřeb Boona, zdrcená Shannon není schopna slova. Jack se snaží zorganizovat trestnou výpravu na Locka, ale většina lidí je vystrašených a nemá odvahu. Locke se najednou objeví sám a vyloží co se stalo – vše o nalezení letadla a jeho pádu ze stromu, ale poklop nezmíní. Jack se ho snaží napadnout, ale vyčerpáním omdlí.

Prostředníkem k řešení událostí se stává Sayid. Shannon ho požádá, aby pro ni zabil Locke, který má podle ní na svědomí smrt Boona, Jack zase chce, aby Locke řekl všechno, co tají. Sayid a Locke se následně vydávají společně k vraku letadla, během cesty Sayid Locka vyslýchá, ale ten mu nic neprozradí.

Po nalezení vraku se odehrává mezi oběma napjatá konverzace, Sayid zjistí, že Locke má svojí vlastní zbraň, ten se ale s ničím neskrývá a otevřeně přizná, že to byl on, kdo kdysi Sayida během snahy najít zdroj vysílání omráčil. Sayid se vrací do tábora, aby všem oznámil, že věří Lockovi, že Boona nezabil. Shannon ani Jack mu nevěří. Dochází k hádce a Shannon po Lockovi vystřelí.

Na pomoc na poslední chvíli přijde Sayid a celou věc zachrání. Mezi Sayidem a Lockem tak dochází k jistému prolomení nedůvěry a když poté Sayid chce, aby mu Locke ukázal poklop, je tam po chvíli doveden. Na pláží zatím Claire musí řešit nové maminkovské povinnost, jednou z nich je se naučit uklidnit své dítě. K překvapení všech se hlas Sawyera ukáže jako ten, kdo dokáže dítě bez problému uspat.

Postava flashbacku: SAYID


Sayid je zadržen agenty CIA a vyslýchán. Není však považován po válce v Zálivu za vyloženého nepřítele nebo teroristu, CIA po něm chce, aby se vypravil do Austrálie, kde jeden z jeho dávných přátel je podezírán z držení velkého množství výbušnin a možného teroristického útoku. Sayid váhá, ale když mu CIA ukáže fotky Nadji a slíbí mu po úspěšné misi adresu místa, kde se skrývá, vydává se vstříc svému osudu. Podaří se mu během krátké doby proniknout mezi teroristickou buňku a vypátrat, že se skutečně chystá vražedný útok. Před svým přítelem tají svojí pravou totožnost až do chvíle těsně před atentátem, ten ale věří svému údělu a raději si vezme život. Sayidovi se podaří dovézt výbušninu do bezpečí. CIA mu dává adresu Nadji a letenku z Austrálie.

Obrázky:
Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=3gbbcv

120-Neublížim

 

120Flashback: JACK
  Premiéra:EN6.4.2005  CZ29.1.2007

                                           Popis:

Těžce zraněný Boone leží v jeskyni a Jack se ho snaží ze všech sil zachránit. Boone ztratil hodně krve, má rozdrcenou nohu a vážné vnitřní krvácení. Ostatní se mu snaží ze všech sil pomoci, je třeba především získat krev stejné skupiny. Protože jeho sestra zrovna mezi ostatními není, přikročí Jack k zoufalému kroku – daruje svojí univerzální krev.

Zároveň dochází k jiné vážné události. Claire má porodní stahy a vypadá to, že nové dítě se narodí přímo uprostřed džungle, kam se Claire vydala na procházku. Protože ale Jack nemůže od Boona odběhnout, vzniká improvizovaný porodní tým – Kate, Charlie a proti své vůli spolupracuje také Jin. Po několika hodinách se Kate a Sun podaří s úspěchem porodit zdravé dítě – chlapečka.

V jeskyni Jack bojuje o Boonův život. Ten se na chvíli probere a řekne Jackovi nejen o pravém důvodu svého pádu, ale i o poklopu. Jack si myslí, že blouzní a příliš mu nevěří. Starosti mu dělá nyní Boonova noha, kde se shromažďuje krev a pokud chce být Boone zachráněn, musí být amputována.

Jack se připraví na amputaci, ale Boone ho poprosí, ať přestane. Po velkém vnitřním přesvědčování nechává Jack Boona na pokoji a ten v bolestech umírá. Zatímco většina lidí na pláží slaví narození dítěte Claire, v jeskyni truchlí Shannon, která se spolu se Sayidem vrátila z noční procházky. A Jack se vydává najít Locka…

Postava flashbacku: JACK


Už jsme poznali život Jacka především v jeho vztahu s otcem. Ale co nevíme, že Jack se oženil se svojí bývalou pacientkou jménem Sarah, přestože den před svatbou málem vycouval. O správnosti tohoto kroku ho nakonec přesvědčil jeho otec, který ho na poslední chvíli přijel navštívit. Po noci plné váhání a pochyb nakonec přeci jen Jack říká u oltáře své „Ano“. Jak už ale víme podle jiných událostí, jeho manželství nemělo dlouhého trvání…

Obrázky:
Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=29oyg5

119-Deus Ex Machina

 

119Flashback: LOCKE
  Premiéra:EN30.3.2005  CZ22.1.2007´

                                             Popis:

Locke a Boone pracují delší dobu na otevření nalezeného poklopu v džungli, ale marně. Ani v okamžiku, kdy postaví úderný nástroj, se jim nepodaří se skrz poklop dostat. Locke je navíc zraněn malým šrapnelem, k Boonovu překvapení vůbec nic necítí. Boone ale pozoruje na něm jisté potíže s chůzi.

Boone začíná trochu pochybovat o úspěchu při otevírání poklopu. Locke ho utěší tím, že ostrov jim dal znamení. V noci se mu zdálo, jak nad stromy spadlo letadlo. Druhý den se společně vydají směrem k místu, kde podle jeho snu mělo letadlo dopadnout i přes značné pochybnosti Boona.

Zatímco na pláži Jack a Kate pomáhají s nepříjemnými bolestmi hlavy, kterými trpí Sawyer (ukáže se, že trpí dalekozrakostí), Boone a čím dál tím méně pohyblivý Locke skutečně naleznou havarované letadlo. Protože se ale letadlo nachází nad skalami v korunách stromů, dokáže k němu vylézt jen Boone, Locke zůstává na zemi.

Boone v letadle najde velké zásoby drog – jednalo se o pašerácký letoun – a také fungující rádio, které se mu podaří na pár okamžiku oživit. Jenže v tu chvíli letoun z koruny stromů spadne – a Boone je uvnitř. S vypětím všech sil Locke dotáhne zraněného Boona zpátky do jeskyně, ale zalže o tom, jak se mu to stalo. Vzápětí zmizí a u zavřeného poklopu zoufale a beznadějně klečí. Když v tom okamžiku z poklopu začne vyzařovat světlo.

Postava flashbacku: LOCKE


Locke jako mladý pracoval v obchodě s hračkami. Tam se také poprvé setkal se svou skutečnou matkou (vyrůstal po ústavech), která za ním přišla, ale setkání s ní je natolik zvláštní, že si Locke nejdříve nechá najmout soukromého detektiva a také si nechá ověřit DNA. Test je pozitivní, zároveň s tím se Locke setká také se svým pravým otcem, bohatým průmyslníkem. Začnou se často stýkat a navzájem se spřátelí. Když se tak jeho otec zmíní o své nemocné ledvině, neváhá Locke ani chvíli a podstoupí transplantaci. Po operaci se ale probouzí v prázdné místnosti a zjišťuje, že byl svými vlastními rodiči podveden a využit jen pro dárcovství orgánů…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=wr8qog

118-Čísla

 

118Flashback: HURLEY
  Premiéra:EN2.3.2005  CZ15.1.2007

                                         Popis:

Práce na druhém voru pokračují velice rychle, „stavaři“ Michael a Jin se poučili z první verze a nyní jim jde práce lépe a efektivněji. Michael řekne Jackovi, že jejich šance na záchranu by byla na voru větší, kdyby měli u sebe vysílačku. Ta sice na ostrově je, ale nejsou k ní žádné baterky. Jack si ale vzpomene, že mu Sayid říkal o bateriích, které viděl v zajetí u Rousseau.

Sayid si však nevzpomíná, kudy přesně se k Rousseau jde, navíc snaha rozluštit zápisky z jejích úkrytu, byla marná. Hurley, který se náhodou k papírům dostane, na nich objeví pro sebe velice povědomou číselnou sérii – 4,8,15,16,23,42. Nejdříve se zkusí zvědavě zeptat Sayida, zda neví něco víc, celé tajemství si však nechává pro sebe. Tajně také ukradne od Sayida mapu a sám v džungli se snaží zápisky na papírech rozluštit.

Hurley narazí na kabel vystupující z moře a vydá se po zdroji, stejně jako to před ním udělal Sayid. Těsně před tím, než dorazí k pasti, ho dožene Sayid a ostatní, na poslední chvíli se podaří Hurleyho z pasti zachránit. Protože jsou všichni v místě, kde se Sayid poprvé nepřímo setkal s Rousseau, rozhodnou se v okolí pátrat po jejím domnělém úkrytu. Najdou dlouhý provazový most, který ale vydrží přechod jen Hurleyho a Charlieho, Sayid a Jack se musí vydat oklikou.

Společně narazí na drát, který způsobí malý výbuch, když se kouř rozplyne, objeví se úkryt Rousseau, ale již dávno opuštěný. Charlie a Hurley cestují druhou stranu, když v tom po nich někdo začne střílet – ukáže se, že Rousseau. Zatímco Charlie prchá směrem k místu, kde se nacházejí Jack a Sayid, Hurley narazí na Rousseau, ale když se jí svěří se svojí číselnou teorií, ta mu to ještě potvrdí. Když se potom všichni sejdou, Hurley s překvapením nese baterii. Všichni se vrací do tábora, kde mezitím Claire oslavila narozeniny (a dostala od Locka vytesanou kolébku).

Postava flashbacku: HURLEY


Hurley mohl být obyčejným tlouštíkem, který se nikdy neodstěhoval od své mámy, kdyby ale jednoho dne nevsadil jistá čísla v loterii – a vyhrál neuvěřitelné množství peněz. Od té doby ho ale potkává jedno neštěstí za druhým, při vyzvednutí výhry mu zemřel dědeček, při jeho pohřbu kněze zasáhl blesk, manželství jeho bratra se rozpadlo, v jeho novém domě vypukl požár, paradoxně díky jiným věcem se jeho finanční majetek stále rozrůstá. Hurley čím dál tím věří více, že čísla byla prokletá a proto se vydá do blázince za člověkem, který mu je kdysi prozradil. Ten mu prorokuje, že se kletby už nezbaví a zároveň ho odkáže na jednoho Australana, který mu tyto čísla pověděl. Když Hurley navštíví jeho dům, najde v něm jen pozůstalou manželku, která i přes mnoho neštěstí včetně smrti svého chotě nevěří, že její osud mají na svědomí nějaká čísla…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=en4hhg

117-Ztraceni v překladu

 

117Flashback: SUN a JIN
  Premiéra:EN23.2.2005  CZ8.1.2007

                                           Popis:

Jin a Sun se na ostrově vždy stranili ostatních, Jin také proslul tím, že bych až chorobně žárlivý na svojí manželku, především co se Michaela týče, který naposledy se snažil hádající se pár uklidnil, poté co se Sun koupala přede všemi jen v bikinách. Sun se snaží poté s Michaelem domluvit anglicky, aby se snažil do jejich věcí příliš nezasahovat.

Naopak Sayid, který pomáhá stavět vor, se pomalu, ale jistě sbližuje se Shannon. Vor už je téměř před dokončením, ale jedné noci dojde k požáru a celý vor shoří. Zběsilý Michael má jasného viníka – Jina, který se podle něho hodlal pomstít, že se zastal Sun. Protože nikdo jiné nemá jiné vysvětlení, rozhodnou se všichni Jina dopadnout a hodlají ho lynčovat.

Na poslední chvíli vše zachrání Sun, která dorazí na pláž právě včas. Neví, jak řádění Michaela a ostatní zarazit a tak začne křičet – anglicky. Všichni jsou v šoku, většina z nich o tom, že Sun umí anglicky nevěděla – ze všeho nejvíc je z toho pryč její manžel Sun. Takže přestože ostatní okamžitě Jina pustí, věc mezi manželi se zhorší, Jin nemůže zapomenout své ženě, že mu o své znalosti neřekla.

Zatímco Sayid a Shannon začnou rozvíjet svůj vztah, Michael se hodlá nepřízni osudu postavit a vybudovat nový vor. Velice intenzivně mu začne pomáhat Jin, který se od své manželky zcela distancoval. Zpovzdálí vše nenápadně sleduje malý Walt, jež byl krátce předtím usvědčen Lockem, jako skutečný původce požáru…

Postava flashbacku: SUN a JIN


Jin musel o ruku své manželky Sun hodně bojovat a protože pocházel z chudé rodiny, přijal bez rozmyšlení místo v továrně otce Sun. Mladý pár je velice šťastný za každou společnou chvíli, Sun je líto, že se jejich svatby nedožil také Jinův otec. Následující léta jsou pro oba dva zatěžkávající zkouškou – Jin vykonává pro svého zaměstnavatele i ne zrovna standardní práci, například přinutí jednoho z veřejných činitelů, aby se mu nestavil do cesty. Sám je však velice pyšný na úspěchy, které dokázal, především s přihlédnutím z jakého prostředí pochází. V závěru vidíme, jak v rozpadlé vesničce už coby bohatý byznysmen navštěvuje starého rybáře, ze kterého se vyklube jeho otec. Jin ho přede všemi zapíral, protože se styděl za svůj původ.

Obrázky:
Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=e9du4b

116-Psanci

 

116Flashback: SAWYER
  Premiéra:EN16.2.2005  CZ17.12.2006

                                             Popis:

Jedné noci se divokému kanci podaří úspěšně rozházet všechny Sawyerovy věci a některé odtahat do džungle. Když ho Sawyer pronásleduje, zaslechne šepot, podobný tomu, který slyšel při útěku od Rousseau i Sayid. Ale protože nechce Sawyer vypadat před ostatními divně, nikomu o šepotu neřekne.

Přesto se se zvláštní posedlostí vydává do džungle dotyčného kance najít, aby se mohl za roztahané věci pomstít. Protože neumí stopovat, tak se mu to nedaří a Kate mu nabídne pomoc výměnou za něco - když ho Kate vystopuje, může v budoucnu od Sawyera chtít cokoliv. A protože Sawyer jako jediný nevrátil po společném útoku na Ethana zbraň do zamčeného kufru, je nasnadě, po čem Kate jde.

Zatímco proběhne pohřeb Ethana, Charlie se chová divně. S nikým – ani s Claire – se nechce bavit a nabroušeně chodí okolo. Hurley pošle Sayida jako zkušeného psychologa, aby zkusil s Charliem promluvit, ale marně. Teprve po čase sám zjihne a připojí se k ostatním na pláži. Tam mezitím probíhá stavba voru.

Pátrání zavede Sawyera a Kate až k mladému kanci, ale Kate donutí Sawyera, aby ho pustil. Ale svůj slib splnila, Sawyer je tak nucen vydat svou pistoli Jackovi. Během vzájemné konverzace pozná, že muž, kterého kdysi potkal v baru, je ve skutečnosti Jackův otec. Sawyer se ale o tom Jackovi nezmíní.

Postava flashbacku: SAWYER


Poté, co byl svědkem (sebe)vraždy svých rodičů, přísahal Sawyer sám sobě, že dopadne muže, který ho o rodiče připravil. Teprve až v dospělosti mu jeden z jeho kamarádů zjistil, že se tento muž skrývá v Austrálii, v Sydney. Sawyer neváhá ani minutu a vydává se na cestu, na daném místě skutečně nachází muže daného popisu. Opatří si zbraň a hodlá vykonat pomstu. Napoprvé to nedokáže, teprve až za deštivé noci, poté co v rozhovoru s neznámým starším mužem v baru získal odvahu, muže zastřelí. Ten mu však těsně před smrtí oznámí, že žádného Sawyera nezná. Kamarád celou věc pouze narafičil, aby se zbavil nepohodlného dlužníka…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=zi9fve

115-Návrat domů

 

115Flashback: CHARLIE
  Premiéra:EN9.2.2005  CZ10.12.2006

                                                  Popis:

Navrátivší se Claire se pomalu usazuje v jeskyni. Nemá sice na sobě žádné viditelné známky zranění, ale když si bez známky zájmu prohlíží ostatní, zjistí se, že Claire ztratila paměť! Nepamatuje si nic od doby, kdy nasedla do letadla, tedy žádnou událost, která se stala od havárie na ostrově. To mrzí především Charlieho, který byl Claire celou dobu na ostrově nejblíže.

Díky tomu, že Claire ztratila paměť, není jasné, jakým způsobem utekla ze zajetí Ethana a zda je Ethan ještě naživu. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, Ethan využije Charlieho slabé chvilky a přepadne ho v džungli. Vyhrožuje tím, že pokud nedostane Claire zpět, zabije každý den jednoho ostrovana. A Charlieho naposledy.

Zatímco on a Jack chtějí okamžitě podniknout trestnou výpravu a Ethana v džungli najít, Sayid a Locke navrhují spíše obrannou taktiku. Ta ovšem selže a druhého dne ráno je jeden z ostrovanů nalezen mrtvý. To přinutí všechny ke změně plánu. Jack poví Sayidovi a Lockovi o kufru zbraní, další zbraň kromě Kate dostane ještě Sawyer.

Claire, která zpočátku nevěděla, proč se jí všichni tak straní, je konečně seznámena s celou situací a souhlasí s tím, aby působila jako návnada. Ethan skutečně dorazí na místo, kde je Claire, a zaútočí. V tu chvíli sklapne past a všichni ostatní se na něj vrhnou. V bojovém zmatku jedna ze zbraní odlétne stranou. Charlie neváhá, pistoli sebere a Ethana zastřelí. Ostatní sice mohutně protestují, protože Ethan jim mohl sdělit nějaké informace, Charlie ale pochybuje a navíc je rád, že si Claire začíná pomalu, ale jistě vzpomínat.

Postava flashbacku: CHARLIE


Po rozpadu DriveShaft se Charlie poflakoval, jak se dalo. Jedinou existenciální otázkou, kterou musel řešit, bylo kde sehnat peníze na drogy. Jeho sláva mu zaručovala stále celkem solidní úspěch u dívek, a tak mu nedělalo problémy sbalit dcerku bohatého průmyslníka. Ta si ho velice oblíbila, stejně jako její otec, který Charliemu nabídl práci v jeho firmě na kopírky. Při první testovací zkoušce ale Charlie hlavně díky drogovému absťáku selže, navíc se proflákne, že se pokusil ukrást jedno ze vzácných pouzder na doutníky.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=6fnyqr

Kontextové odkazy ETARGET Přidat inzerát
 

 

114-Zvláštní vlohy

114Flashback: MICHAEL a WALT
  Premiéra:EN19.1.2005  CZ3.12.2006

                                         Popis:

ztah mezi Lockem a Michaelem se vyhrocuje. Walt se o Locka hodně zajímá, Locke ho na oplátku učí třeba házet noži. Když to Michael uvidí, pohádá se s Lockem a upozorní ho, aby se od Walta držel dál. Locke ho přitom upozorní, že Walt je výjimečný a mělo by s ním být zacházeno jako s dospělým.

Michael se stále marně snaží najít pouto se svým synem, a když se objeví nápad, jak se dostat z ostrova, Michael se ho ihned chytí. Okamžitě začne shánět různé věci z trosek, které by se daly použít na stavbu voru. Locke mezitím Walta požádá, aby respektoval otcovo přání a nestýkal se s ním. Michael je ovšem znovu přistihne a tentokrát vyhrožuje Lockovi smrtí.

Když se jednoho odpoledne Walt spolu s Vincentem ztratí, Michael okamžitě míří za Lockem. Když ho u něj nenajde, společně se vydávají do džungle Walta najít. Walta s Vincentem mezitím napadne lední medvěd a oba se na poslední chvíli schovají v křoví. Na místo dorazí Locke s Michaelem a po nemalém úsilí se jim podaří oba zachránit, Michael při tom těžce poraní útočícího medvěda. Po této záchraně se vztahy mezi Waltem a Michaelem a také Lockem zlepší.

V jeskyni Charlie neodolá těžkému pokušení přečíst si nalezený deník Claire, kde se o sobě dozví docela příjemné věci. Samotné pátrání po Claire nikam nevedlo, jedné noci se však překvapivě Claire sama znovu objeví.

Postava flashbacku: MICHAEL a WALT


Michael se seznámil se svou manželkou Susan, když byl ještě hodně mladý. Oba s vzájemnou důvěrou společně snili velké plány, a když se jim narodil syn, ještě nebyli ani manželé. Nabídka na místo v Amsterdamu však zarazila mezi mladý pár klín, Susan a čerstvě narozený Walt se tak stěhují od Michaela pryč. Michael se snaží i na dálku se svou rodinou komunikovat, ale do věci zasáhne nový přítel Susan. Rozzlobený Michael se hodlá vydat do Amsterdamu, ale je sražen automobilem a nucen několik měsíců pobývat v nemocnici. Zatímco v USA se Michael užírá svým trvalým postižením způsobujícím kulhání, v Austrálii, kam se Susan s Waltem přestěhovali, začne docházet k podivným událostem, a to vždy, když se malý Walt rozlobí. Největší nehoda teprve následuje – Susan umírá a její přítel se zříká Waltova opatrovnictví. Michael se vydává do Austrálie, aby se poprvé po devíti letech setkal osobně se svým synem a odvezl si ho k sobě domů…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=5szris

113-Srdce a mysl

113Flashback: BOONE a SHANNON
  Premiéra:EN12.1.2005  CZ26.11.2006

                                          Popis:

Boone začíná být nespokojen s tím, jak se Sayid motá okolo jeho sestry Shannon. Navíc někteří přeživší začínají být nespokojeni s tím, že on a Locke se v poslední době vracejí ze svých loveckých výprav bez kořisti. Když se nemocný Hurley vydá za Jackem a ten mu zjistí nedostatek proteinů (nedostatek masa), začne se i Jack ptát sám sebe, proč najednou Locke neulovil dlouho žádného kance.

Boone a Locke mezitím pokračují v pokusech otevřít poklop, Locke se navíc snaží uklidnit Boona, který je nervózní ze Sayida a své sestry. Boone by navíc chtěl o poklopu říci ostatním, ale Locke ho varuje. Když už je téměř rozhodnout vyzradit to alespoň Shannon, Locke ho omráčí, sváže a zanechá v džungli s nožem nedaleko. Podivný zvuk, který slyšel první noc na ostrově ho vyburcuje, rozváže se sám a rychle běží na pomoc Shannon, kterou Locke uvázal pro výstrahu nedaleko. Společně uniknout dotírání monstra vydávající podivný zvuk uprostřed hustého porostu.

Na pláži nic netušící ostatní pokračují v nové každodenní rutině. Hurley se snaží naučit od Jina lovit ryby, aby měl nějaké maso, Kate a Sun společně založí zahrádku. Kate náhodou odhalí, že Sun rozumí anglicky, ale Sun jí poprosí, ať o tom nikomu neříká.

Boone a Shannon se vrací zpět na pláž, když monstrum najednou zaútočí znovu. Boone unikne, ale Shannon je zabita. Zdrcený Boone opouští její tělo a vydává se zpět za ostatními. Na pláží zaútočí na Locka, aby se pomstil, když v tom uvidí spokojenou a živou Shannon společně se Sayidem. Locke se spokojeně usmívá, omráčil ho totiž silným halucinogenem, díky kterému si Boone představoval smrt svojí sestry. Byly ale všechny zážitky z jeho dobrodružství jen představami?

Postava flashbacku: BOONE a SHANNON


Boone a Shannon jsou nevlastní sourozenci bohatých rodičů. Shannon žila jistou dobu v Austrálii s mužem, který ji začal týrat. Když zavolá o pomoc Boonovi, ten neváhá a okamžitě se jí vydá na pomoc. Snaha o domluvu s jejím přítelem Brianem nepomáhá, na policii Boonovi také nevěří. Proto se rozhodne vše vyřešit penězi a nabídne Brianovi 50.000 dolarů, aby Shannon nechal na pokoji. Jenže vše je mnohem složitější – Shannon s Brianem vše nakamuflovali, aby dostali z Boonovy matky peníze. Naštvaný Boone se popere s Brianem a odchází. Po několika dnech za ním ale Shannon přichází oloupená a zmlácená – tentokrát už doopravdy. Brian ji podrazil a peníze jí sebral. Jejich rozhovor se rozplyne do vášnivé noci, ráno před odletem do L.A. je však Shannon opět chladná a nepřístupná…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=hv1jxj

112-Záhadný kufřík

112Flashback: KATE
  Premiéra:EN5.1.2005  CZ19.11.2006

                                           Popis:

Při sbírání ovoce Kate znenadání narazí na Sawyera. Společně se vydávají směrem do neprozkoumané části džungle, když najdou jezero s vodopádem. Začnou se koupat, po několika okamžicích naleznou pod hladinou vody zásadní překvapení – část letadla s několika mrtvolami. A také s kufrem, o který okamžitě projeví zájem Kate a prohlašuje, že je její. Ale protože nemá klíč, nedá se Sawyer přesvědčit a nechá si ho.

Zatímco Locke a Boone mizí každé ráno, aby lépe prozkoumali svůj nový objev - poklop, Sayid se snaží rozluštit papíry, které vzal z úkrytu Francouzky Rousseau. Požádá o pomoc Shannon, která jako jediná francouzsky rozumí, ale jejich společná snaha nikam nevede.

Kate se mezitím snaží získat pro sebe kufřík, nejdříve násilím od Sawyera (ten se marně snaží jej otevřít), a když to nejde, zajde za Jackem a požádá ho o pomoc. Společně potom vykoupou tělo mrtvého šerifa, kterému kufřík patřil, a získají od něj klíč. Protože však Kate stále před Jackem tají obsah kufru, vezme klíč k sobě, a když získá po přemlouvání kufr od Sawyera, otevře ho. Uvnitř se skrývají čtyři zbraně. To ale není to, co Kate chtěla. Z obálky vytáhne model letadélka, které kdysi patřilo muži, jehož milovala, a vezme si ho k sobě.

Zatímco Kate na pláži smutně vzpomíná na svou dávnou lásku, Shannon z papíru rozluští jednu část slov – jedná se o text k písni „Beyond the Sea“, kterou zná ve francouzštině z doby, kdy pobývala v Evropě.

Postava flashbacku: KATE


Minulost Kate je sice spojena se zločinem, ale převažují otazníky nad tím, proč se dala na pochybnou dráhu a před čím se ukrývala na vzdálené farmě. Vidíme ji, kterak společně s dalšími třemi muži přepadává banku, a když se celý plán zvrtne, neváhá je všechny bez mrknutí oka zastřelit. Jejím cílem během přepadení nebyly peníze v trezoru, ale zelená obálka skrývající model letadélka…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=sgh3sn

111-Každý správný kovboj má problémy s tátou

111Flashback: JACK
  Premiéra:EN8.12.2004  CZ14.11.2006

                                          Popis:

Když se skupina přeživších dozvěděla o tom že Ethan není na seznamu pasažérů, vydává se okamžitě na místo, kde byl naposled viděn. Uprostřed džungle nacházejí ale jen batoh Claire a stopy zápasu okolo. Jack se okamžitě vydává je stopovat, ale je neúspěšný a jen se motá v kruzích. Dostihne ho Locke a navrhuje mu, aby on byl hlavním stopařem.

Jack nesouhlasí, chce Claire za každou cenu najít, dává si totiž za vinu, že jí zpočátku nevěřil. Nakonec se utvoří dvě stopovací dvojice – Kate+Jack a Locke+Boone. V táboře mezitím organizuje vlastní pátraní ještě Michael, kterého Locke do party odmítl. V džungli najde čtveřice první stopy, ale protože se rozcházejí v názoru, které z nich jsou správné, rozdělí se a každá dvojice se vydá jiným směrem.

Během stopování se obě dvojice snaží více poznat, především Boone je ohromen znalostmi Locka, Jack zase zjišťuje, že otec Kate byl v armádě. V táboře se Sawyer neúspěšně snaží dostat nějaké informace ze Sayida, je mu jasné, že ví víc, než říká. V džungli mezitím stopování přináší první úspěchy, Jack se sice oddělí od Kate, ale narazí na Ethana. Ten mu vyhrožuje a Jacka zmlátí.

Nedlouho poté, co se Jack vzpamatuje, nachází spolu s Kate u stromu zavěšeného Charlieho. Po několika neúspěšných pokusech se Jackovi podaří Charlieho oživit. Po Claire není ani stopa, na nic nenarazil ve vlastním pátrání ani Michael. Zatímco Charlie je v jeskyni ošetřován a seznámen s tím, že Claire drží stále Ethan, do noční džungle se na další průzkum vydávají Boone a Locke. Zcela náhodou nacházejí uprostřed lesa v zemi zabudovaný ocelový poklop...

Postava flashbacku: JACK


Z minulých dílů víme, že Jack je chirurgem stejně jako jeho otec. Na jedné z operací ho dokonce uprostřed práce zastoupí, přesto se mu nepodaří zraněnou pacientku zachránit. Později se ukáže, že Jackův otec byl opilý a díky jeho chybě přišla pacientka nepřímo o život. Otec to nechce přiznat a do lékařské zprávy uvádí nepravdivou výpověď. Jack na otcův nátlak přistoupí na podepsání, ale když dojde k zasedání lékařské komise na základě stížnosti od pozůstalých pacientky, svojí výpověď v otcův neprospěch změní…

Obrázky:
Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=468e6v

110-Cizí výchova

110Flashback: CLAIRE
  Premiéra:EN1.12.2004  CZ5.11.2006

                                     Popis:

Těhotná Claire, která se přestěhovala do jeskyně, trpí nočními můrami. Má sny o tom, jak její už narozené dítě mizí z kolébky a nikdo neví kam. Během jedné noci se jí dokonce zdá velice živý sen, jak se ji někdo snaží ohrožovat přímo v jeskyni. S křikem se probudí, neví, zda to byl sen nebo skutečnosti. Ostatní jí nevěří, Jack se ji snaží uklidnit mírnými sedativy.

Protože není jasné, kdo konkrétně přežil, Hurley navrhne, že provede malé sčítání. Od každého přeživšího získá jméno, věk a místo, odkud pochází. Poté, co sestavil seznam, chce ho porovnat s letovými záznamy, ale ty pro sebe získal kdo jiný než Sawyer. Hurley se za ním vypraví, otevřeně mu řekne, proč je potřebuje a Sawyer mu je překvapivě bez řečí dá.

Protože Claire nikdo nevěří, chce se odstěhovat zpátky na pláž. Když ji cestou postihnou první předporodní kontrakce, je s ní pouze Charlie, který se ji snaží v jeskyni udržet. Hodlá se vydat pro pomoc, ale vtom se jim do cesty postaví jeden z méně známých přeživších – podivín jménem Ethan Ron.

Mezitím se k ostatním vrací zcela vyčerpaný Sayid se zprávou o francouzské ženě a informaci, že na ostrově nejsou sami. V tu samou chvíli Hurley informuje Jacka, že porovnal svůj seznam s letovými záznamy a jedno jméno v nich nebylo – Ethan Rom…

Postava flashbacku: CLAIRE


Claire otěhotněla neplánovaně se svým tehdejším přítelem Thomasem. Ten jí přesvědčí, aby si dítě nechala, a chce ho vychovávat s ní. Na radu kamarádky se již těhotná, ale nerozhodnutá Claire vydá navštívit věštce, ten však po prvním kontaktu odmítne z neznámých důvodů pokračovat. Claire se mezitím pohádá s Thomasem, který najednou nechce přijmout odpovědnost za dítě. Rozejdou se a Claire navštíví ještě jednou věštce a přemluví ho, aby dokončil, co minule započal. Ten jí nakonec předpoví, že pokud dítě nevychová sama, stane se něco hrozného. Protože Claire uvažuje o předání k adopci, věštec jí neustále připomíná, aby dítě nedávala pryč. Těsně před podpisem o adopci se Claire rozhodne. Věštec jí předává peníze a letenky do L.A, kde prý najde pár, se kterým bude dítě v bezpečí.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=vtuo1u

109-Samotářka

109Flashback: SAYID
  Premiéra:EN17.11.2004  CZ29.10.2006

                                   Popis:

Sayid opustil ostatní a po pláží míří postupně dál od místa havárie. Najednou jeho pozornost upoutá zajímavá věc. Z moře směrem do džungle vede napůl zahrabaný kabel. Sayid se vydá směrem, kterým kabel směřuje, až se dostane hluboko do džungle. V jednom místě pozná nastraženou past, které se vyhne, ale vzápětí je chycen do druhé.

Když se po několika hodinách probere, je spoutaný a vidí kolem sebe tmavou skrýš plnou zásob a elektroniky. Podivný stín člověka ho vyslýchá, ukáže se, že se jedná o ženu. Na její zmatené otázky nemá Sayid odpověď. Vzápětí zjišťuje, že se jedná o ženu, která vysílala zachycené vysílání ve francouzštině.

Domluví se spolu v angličtině, ale žena ho nechce pustit. Myslí si, že Sayid patří k „Těm druhým“, podivným obyvatelům, kteří mohou za smrt všech členů posádky, ze které žena pocházela, a také za zmizení jejího na ostrově narozeného dítěte jménem Alex. Přestože jí stále spoutaný Sayid dokáže opravit porouchanou hudební skříňku, nepustí ho. Sayid se pak během její nepřítomnosti ze zajetí osvobodí sám. V džungli ale na sebe narazí a Sayid jen po dlouhém přesvědčování unikne jisté smrti. Hlasy vycházející ze stromů, provázející ho na zpáteční cestě, jsou však mnohem podivnější.

V táboře mezitím pokračuje spor Michaela a jeho syna Walta, který tíhne k podivnému Lockovi. Naši partu ovšem potkají i příjemnější věci – v troskách je objevena golfová souprava a po několika hodinách může Hurley hrdě představit alespoň provizorní, nicméně plně funkční golfové hřiště…

Postava flashbacku: SAYID


Jak už Sayid říkal, sloužil během války v Perském zálivu v irácké Republikánské gardě. Tam pracoval jako komunikační důstojník, což v praxi znamenalo, že se podílel i na výslechu osob. Jeho spolehlivost a oddanost byla povážlivě narušena, když měl mučením vynutit přiznání ze své kamarádky z dětských let – Nadji. Sayid postupem času podlehne jejímu kouzlu, a když má jít na popravu, pomůže jí utéct. Provede to tak, aby nebyl podezříván, ale přestože jí zachránil život, naděje, že ji ještě někdy uvidí, je téměř nulová…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=d27v6c


108-Podvodník

108Flashback: SAWYER
  Premiéra:EN10.11.2004  CZ15.10.2006

                                           Popis:

Sawyer má mezi lidmi na ostrově zvláštní pověst, proslul jako sběratel všeho zajímavého a potřebného, tyto věci pečlivě střeží a neváhá je vyměňovat za něco jiného. Když jednou nachytá Boona, jak se mu ve věcech hrabe, neváhá ho zmlátit. Ten přitom ve věcech hledal jednu důležitou věc – další dávku léků pro svou sestru Shannon, která trpí astmatem.

Do celé věci zasáhne Jack, který se rozhodne tyto léky ze Sawyera dostat třeba i násilím. Zastaví ho Kate, která se snaží na celou věc jít diplomaticky. Sawyer oznamuje, že léky vydá, jen když ho Kate políbí. V jeskyni mezitím Shannon zastihne prudký astmatický záchvat a její stav se zhoršuje. Když Jack vidí, v jakém stavu je, rozhodne se jednat. Spolu se Sayidem, který má zkušenosti z irácké armády, dají dohromady plán, jak Sawyera zajmout a mučením z něj dostat informace, kam schoval léky.

Nejdříve tedy Jack a následně Sayid se snaží dostat ze Sawyera mučením informace, ale marně. Ten tvrdošíjně trvá na svém požadavku – léky předá, až když ho Kate políbí. Ale když to Kate nakonec udělá, Sawyer prohlásí, že nikdy žádné léky neměl.

Sawyer se následně popere se Sayidem, který ho zraní nožem. Jack přispěchá na pomoc a na poslední chvíli zachrání Sawyera před vykrvácením. Sayid se rozhodne opustit všechny, protože by podle svých slov nesnesl žít vedle člověka, kterého mučil. Odchází, zatímco Charlie a Claire se popichují kvůli burákovému máslu a Shannon nakonec pomůže odvar z rostliny eukalyptus, který pro ni připravila Sun…

Postava flashbacku: SAWYER


Přezdívku „Sawyer“ získal všemi neoblíbený drsňák po podvodníkovi, který způsobil smrt jeho rodičů. Z jeho matky totiž vylákal velké množství peněz a když to jeho otec zjistil, zabil nejdříve ji a potom i sebe – to vše před očima osmiletého Sawyera. Později se Sawyer začal živit úplně stejně – svádí manželky bohatých mužů a okrádá je. Zažil několik úspěchů i pádů, ve svém nitru ovšem stále zůstává malým klukem, pro kterého je nejcennější dopis, který jako malý napsal původnímu „Sawyerovi“.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=n2oxhm

107-Můra

107Flashback: CHARLIE
  Premiéra:EN3.11.2004  CZ8.10.2006

                                         Popis:

Charlie bojuje s prvními příznaky drogového absťáku, Locke se ho snaží co nejvíce povzbuzovat. Jednou ho také nevědomě využije jako návnadu pro ulovení kance. Charlie ho prosí, aby mu dal jedinou zbývající dávku, Locke mu slíbí, že když ho takto požádá potřetí, skutečně mu ji dá.

Zatímco na pláži hodlá Sayid realizovat svůj plán a zaměřit pomocí trojice antén signál ve francouzštině, část lidí se pomalu stěhuje do jeskyně. Charlie a Hurley se utkají o místo, když se do boje zapojí Jack, část jeskyně se začne bortit. Zatímco Charlie unikne, Jack zůstane uvězněný pod sutinami v malé dutině.

Charlie spěchá pro pomoc, ale většina ostatních začala mezitím realizovat Sayidův plán. Trojici antén na vysílání, které musí být zapnuty kvůli docházejícím bateriím v jednu chvíli, mají na starosti Shannon, Sayid a Sawyer, Kate se vydává do jeskyně pomoci Jackovi z uvěznění.

Když se Charlie snaží dostat prohrabanou chodbičkou k Jackovi, část jeskyně se opět otřese a tentokrát zůstanou uvězněni oba. Už už to vypadá, že jim dojde vzduch a udusí se, když Charlie objeví můru a následně průduch, kterým se jim podaří vylézt bez problému ven.

Synchronizace při zachycení signálu se povede – ale právě když se Sayid snaží lokalizovat signál, někdo – kdo zřejmě nechce, aby odjeli pryč z ostrova – ho omráčí.

Postava flashbacku: CHARLIE


Poznáváme Charlieho, který spolu se svým bratrem zažívá vzestup jejich kapely DriveShaft. Nechává se chvíli přesvědčovat, ale když se dostaví první úspěchy –je spokojen. Teprve po čase, když se koncertní turné změní v divokou jízdu plnou alkoholu, sexu a drog, chce Charlie vycouvat, ale nakonec se nechá přesvědčit a propadne tomuto životnímu stylu také. Hádky s bratrem nakonec způsobí rozpad kapely. Po letech se Charlie, stále drogově závislý, snaží přemluvit bratra, aby kapelu dali znovu dohromady. Ten už nemá zájem, žije v pěkném domě v Austrálii, má manželku, dítě a je čistý…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=6lciw5

106-Dům vycházejícího slunce

106  Flashback: SUN a JIN
  Premiéra:EN27.10.2004  CZ1.10.2006

                                               Popis:

Na pláži dochází k dalšímu střetu. Dvojice korejských manželů, která se doposud stranila společnosti, se poprvé významněji zapojuje do děje. Muž (Jin) znenadání napadne Michaela a v příboji ho málem utopí. Zápasící dvojici se podaří rozdělit, a protože ze strany manželů nedojde kvůli jazykovému nedorozumění k žádném vysvětlení, je Jin připoután želízky ke troskám.

Mezitím se Jack, Kate, Locke a Charlie vydávají na podrobný průzkum jeskyně, kde byla nalezena voda. Cestou se setkávají s nepříjemností – Charlie omylem šlápne do včelího hnízda a celá parta získá několik nepříjemných štípanců. V jeskyni jsou objeveny dvě mrtvoly ženy a muže a hrubým odhadem je zjištěno, že se tam nacházejí asi čtyřicet let.

Jack navrhne, aby se lidé přestěhovali za zdrojem vody do jeskyně a zatímco se spolu s Kate vydávají na pláž, Locke a Charlie zůstávají sami. Locke odhalí, že Charlie je narkoman a snaží se ho jeho závislosti zbavit. Aby mu dal motivaci, ukáže mu, kde se v troskách nachází jeho milovaná kytara.

Na pláži se nápad přestěhovat se do jeskyně nesetkává s velkým ohlasem a pouze část lidí je ochotna to provést. Do jeskyně se stěhují například Charlie, Hurley a také korejští manželé. Sun – která překvapivě umí anglicky – se vydá za Michaelem, aby celé nedorozumění vysvětlila. Michael totiž nosí nalezené hodinky, které jsou dávným dědictvím rodiny Sun. Michael je Jinovi vrátí, osvobodí ho a vydávají se společně do jeskyně. Na pláži zůstává Kate, Sayid, Sawyer, Boone a Shannon, aby udržovali signální oheň pro případnou záchranu.

Postava flashbacku: SUN a JIN


Tentokrát poznáváme minulost Korejců Jin a Sun. Jin se do Sun zamiloval jako chudý číšník, a aby získal od jejího otce svolení ke svatbě, nechal se zaměstnat v jeho automobilové továrně. Zpočátku vypadá vše idylicky – svatba proběhne a manželé se nastěhují do nového domu - ale časem se oba postupně odcizují. A vypadá to, že Jin vykonává pro otce Sun i nestandardní, téměř až mafiánské praktiky. Sun se rozhodne Jina opustit, začne se proto tajně učit anglicky a zvažuje útěk ze země. Na poslední chvíli si svůj čin rozmyslí.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=888koa

105-Bílý králík

105Flashback: JACK
  Premiéra:EN20.10.2004  CZ24.9.2006

                                            Popis:

Ostrov si vybere svoji další oběť. Tentokrát za to může zrádné moře, které podcenila jedna žena a přes silný odliv se nedostala zpět ke břehu. Boone se ji snažil zachránit, ale málem se také utopil, nebýt včasného zásahu Jacka. Ženu už se ale zachránit nepodařilo, což si starostlivý Jack dává za vinu.

Problém s jídlem byl pro přeživší zdá se vyřešen, ale objevil se nový problém. Dochází pitná voda a zanedlouho budou poslední zásoby balené vody vyčerpány. Poslední zbytky náhle zmizí a z loupeže je obviněn sběratel všeho možného – Sawyer. Ukáže se však, že ten získal zbytky vody jinde a on sám je – výjimečně – nevinný, poslední zbytky ukradl totiž Boone.

Jack je zároveň s tím pronásledován přeludem tajemného muže na pláži. Když se prodírá džunglí, aby tento přízrak polapil, narazí na dosud neobjevenou, dobře chráněnou jeskyni. V ní se ukrývá nejen prázdná rakev, ve které Jack převážel zpět z Austrálie svého mrtvého otce, ale také zdroj pitné vody – průzračný a bohatý pramen! Okamžitě naplní všechny prázdné lahve a vrací se zpět na pláž.

Postava flashbacku: JACK


Vidíme malého kluka, který se snaží pomoci druhému, i když je za to následně zbit silnějšími spolužáky. Touha pomáhat všem přetrvává v Jackovi i v dospělosti, proto se stal podobně jako otec chirurgem. Přísný muž však Jackovi nedává příliš mnoho prostoru a proto s ním má Jack problémy. Situace se začne zhoršovat, když otec začne hodně pít a stranit se rodiny. Když se Jack vydává pátrat po zmizelém otci do Austrálie, čeká ho nepříjemná zpráva – jeho otec zemřel. Jack se rozhodne svého otce převézt zpět do USA.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=sntujt

104-Výprava

104 Flashback: LOCKE
  Premiéra:EN13.10.2004  CZ17.9.2006

                                          Popis:

Lidé jsou v noci probuzeni Vincentovým štěkotem. Vypadá to, že na pláž dorazili tři podivní tvorové. Nejedná se však o domnělá monstra, ale o trojici kanců, kteří byli přilákání hnilobným pachem mrtvol. To přeživším připomene dvě věci – jednak je třeba těla pohřbít a zabránit tak infekci a zároveň počítat s tím, že zásoby jídla dříve nebo později vyschnou.

Zatímco těla jsou spálena a pohřbena, je zorganizována lovecká výprava. Do jejího čela se k překvapení všech postaví Locke, který o sobě prohlašuje, že v minulosti již několikrát lovil. Spolu s ním se vydává lovit Michael. Na pláží se mezitím Sayid rozhodne vypátrat pomocí trojice antén zdroj vysílání, který je podle jeho domněnek někde na ostrově. Pokračují také rozepře mezi Boonem a Shannon, která se snaží flirtovat s Charliem.

Poznáváme také další výraznou přeživší – Rose, která při konverzaci s Jackem sebevědomě tvrdí, že její manžel nezemřel. Claire mezitím objeví obálku se Sayidovým jménem, uvnitř se skrývá fotka neznámé ženy.

Při prvním pokusu umístit vysílací anténu je Kate opět napadena podivným monstrem, které si mezitím výhlédlo jiný cíl – Locka lovícího kance. Kate prchá zpět na pláž v domnění, že Locke je mrtvý, za pár hodin se ale přesvědčí, že se mu podařilo střetnutí přežít. A to není všechno – dokázal také s sebou přinést zabitého kance.

Postava flashbacku: LOCKE


Seznamujeme se s Lockem, coby pracovníkem v továrně na krabice, kde pracuje jako klasická kancelářská krysa a to i přestože ho jeho přítel oslovuje "plukovníku". Rád hraje strategické hry a touží po dobrodružství. Plánuje si dokonce výlet do Austrálie, kde by chtěl podniknout poznávací zájezd. Ačkoli ho od toho ostatní zrazují a jeho telefonická přítelkyně s ním odmítá jet, Locke se rozhodně stůj co stůj odjet. Teprve na konci epizody poznáváme šokující věc - Locke je celou dobu upoután na invalidní vozík.

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=jrniiv

103-Nepopsaný list

103  Premiéra:EN6.10.2004  CZ10.9.2006

                                            Popis:

Po šokujícím zjištění o vysílání se Sayid, Sawyer, Kate, Shannon a Boone během noční porady rozhodnou, že o svém zjištění nikomu dalšímu zatím neřeknou. Jack pokračuje na pláži v provizorním přístřešku se záchranou těžce zraněného šerifa, který neustále něco mumlá o ženě, která je velice nebezpečná, a ptá se, zda přežila havárii. Jack se brzo dozví, že řeč není o nikom jiném, než o Kate.

Když další den dorazí lidé z vysílání zpět na pláž a Kate vypráví Jackovi o zprávě, on ale pomlčí o tom, že ví o jejím původu. O Kate kromě šerifa ještě ví sympatický tlouštík Hurley, tomu se ale pravda zakrývá mnohem obtížněji. Když se Kate tajně vydá zraněného šerifa navštívit, dokáže se její věznitel na chvíli probudit a málem ji zaškrtit. Jack přispěchá na pomoc na poslední chvíli.

Na pláži se dále rozvíjejí některé příběhy. Sun a Jin mezi sebou pěstují zvláštní vztah plný vzájemné lásky a zároveň odcizení, Michael se snaží najít vztah ke svému synovi Waltovi, když se ho jednou vydá hledat do džungle, omylem narazí na polosvlečenou Sun. Michaelovi nakonec pomůže Locke, když v džungli najde Vincenta, dohodnou se ale, že řeknou, ho našel Michael. Těhotná dívka Claire se spřátelí s bývalým muzikantem Charliem. Sawyer pokračuje v útoku na zbytky věcí a shromažďuje do svého přístřešku cokoliv potřebného.

Zraněnému šerifovi zbývají poslední hodiny života, které dožívá v hrozných bolestech. Jeho hlasité nářky znervózňují ostatní, a tak se Sawyer rozhodne (na jeho vlastní žádost) jeho život ukončit rychle. Střelí ho do hrudi, šerif ale překvapivě nezemře. O výsledek se s definitivní platností postará Jack, který šerifa umlčí nadobro.


Poznáváme Kate, kterak se na zapadlé australské farmě snaží tajně přespat. Její majitel, Ray, se jí nelekne a naopak jí nabídne, aby u něj nějaký čas pracovala. Kate, která se představí jako Annie, souhlasí a skutečně u něj několik měsíců pracuje. Jedné noci se hodlá beze slova sbalit a odejít, Ray ji ale přesvědčí, ať ještě zůstane, že ji ráno odveze. Když však cestují k nádraží, snaží se je zastavit šerif a Ray prozradí Kate, že viděl zatykač a s lítostí ji udá pro peníze. Kate strhne volant a způsobí nehodu. Aby zachránila Raye z hořící auta, obětuje drahocenný čas a šerif jí stihne dopadnout.

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=6gmq53

102-Pilot 2

 

102Premiéra:EN29.9.2004  CZ3.9.2006

                                            Popis:

Zatímco v džungli se Kate, Charlie a Jack opět potkávají a nedokáží vysvětlit, co je pronásledovalo, na pláži postupně poznáváme osudy ostatních postav. Nejprve to je dvojice mladých sourozenců – zatímco blonďatá dívka Shannon se v bikinách opaluje a bez starostí hovoří o blížící se záchranné výpravě, její bratr Boone se snaží pomáhat s odklízením trosek a organizací přeživších.

Korejský pár – Jin a Sun – se poprvé střetne s Michaelem, žárlivý Jin začne Michaela podezřívat, že dotírá na jeho ženu. Ve skutečnosti se Michael jen snažil najít svého syna Walta, který se do džungle vydal hledat ztraceného psa Vincenta. Na pláži dojde také k prvnímu střetu mezi bývalým iráckým vojákem Sayidem a grázlíkem Sawyerem, který obviní Sayida z terorismu a havárie letadla. Rozepři musí ukončit navrátivší se Jack.

Sayid navíc dokáže jako jediný opravit rozbitou vysílačku, baterie však vydrží jen několik hodin. Aby dokázali zachytit případné vysílání, vydá se několik lidí na vysoko položené místo. V džungli opět narazí na podivného tvora, který vyrazí proti nim – chladnokrevný Sawyer jako jediný zareaguje a na blížícího se tvora vystřelí. Ukáže se, k překvapení všech, že to je lední medvěd!

Zatímco Jack na pláži ošetřuje těžce zraněného šerifa, podaří se lidem s vysílačkou dorazit na vysoké místo. Po zapnutí se ozve vysílání ve francouzštině, které dokáže Shannon přeložit a Sayid dekódovat. Jedná se o neustále se opakující varování, podle všeho automaticky vysílané po dlouhých šestnáct let…

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=tlg8xs

101-Pilot

101Premiéra:EN22.9.2004  CZ3.9.2006

                                       Popis:

 

Muž se probudí v džungli. Nejdříve cítí bolest, pak horko a nakonec nepatrný hluk. Otevře oči a spatří žlutého labradora. Zprvu nechápe, kde se v džungli vzal, ale záhy pochopí. Letadlo, ve kterém cestoval ze Sydney do Los Angeles, se zřítilo. Začíná si vzpomínat, jak najednou během letu nad oceánem začaly atmosférické poruchy. Jak se zničehonic najednou od letadla odlomila jeho zadní část. A pak už nic – jen tma.

Vydá se směrem k místu, odkud slyší hluk. Na pláži, kam se zřítila část trosek, panuje zmatek. Ti, kteří přežili bez úhony, buď zmateně pobíhají od moře směrem k nedaleké džungli nebo sedí jako bez duše. Někteří z nich se snaží pomáhat zraněným. Díky své lékařské praxi začne muž (Jack) okamžitě také pomáhat. Po několika hodinách je jasno. Havárii přežila necelá padesátka cestujících. Šok opadá a někteří z nich jsou schopni uvažovat, jak se zabezpečit. Všichni doufají, že je brzy objeví záchranáři. Když udeří tma, z džungle začnou vycházet podivné zvuky, které náladu mezi lidmi opět výrazně zhorší.

Následující den se trojice hrdinů – Jack, dívka Kate a mladík Charlie, vydává na průzkum džungle. Po několika hodinách nalézají další části letadla – konkrétně kokpit. V ní se podaří objevit přeživšího pilota, který jim oznamuje, že bouře vychýlila letadlo několik tisíc mil z kurzu, takže záchranáři budou mít nadlidský, ne-li nemožný úkol trosky najít. Vzápětí je pilot z kokpitu vytažen a zabit neznámým tvorem.

Trojice se vydává na útěk, tvor vydávající strašidelný zvuk je jim v patách. Náhle se rozdělují a každý z nich zůstává v džungli na pospas osudu...

Obrázky:

Foto1 Foto2

Odkaz:

http://uploaded.to/?id=57slc1